Afgelopen zaterdag stond de uitwedstrijd tegen Duiveland 2 op het programma. Onze vaste schrijver van de wedstrijdverslagen was een weekendje weg om te wandelen in Kerkrade en omstreken. Wij hopen dan maar ook dat hij zijn John Pork gripsokken heeft meegenomen.

Na een rit over de prachtige Zeelandbrug kwamen wij aan in Oosterland met een ruime selectie van maar liefst 17 spelers. Hier was het nog even wachten in de kleedkamer op coach Joost en de shirtjestas, maar na wat sterke verhalen en slechte grappen konden we rond 2 uur omkleden. Hierna was het tijd voor Excel-bestanden, algoritmes en een korte warming-up.

Rond half 3 konden we aftrappen op het kunstgrasveld. Het moge geen verrassing meer zijn, maar na enkele minuten voetballen stonden we alweer 1-0 achter. Hierna werd er een tactiek gehanteerd door Seroos 5 waar het Atlético Madrid van Diego Pablo Simeone jaloers op zou zijn: met een 1-0 achterstand op het scorebord de tegenstander de bal rustig achterin rond laten spelen, zeker geen druk zeten en met het gehele elftal op de eigen helft afwachten wat Duiveland met de bal ging doen. Dit zorgde voor wat onvrede tussen de spelers op het veld en de wissels op de bank.

Het niet onder druk zetten van Duiveland zorgde er voor dat een middenvelder van Duiveland besloot dat het tijd was om ter hoogte van de middenlijn de bal te komen ophalen en er enkele schijnbewegingen uit te gooien. Maar nadat hij een klassieke beenveeg had ontvangen vroeg hij toch maar een wissel aan. Vlak voor rust kwam dan daar toch de gelijkmaker, na een goede aanval schoot Yoeri de bal in de kruising en zo gingen we met 1-1 de rust in.

Uiteraard kregen we na de rust de 2-1 tegen en stonden we weer op achterstand. Hierna volgde voor ons een serie van een aantal goeie kansen die helaas niet resulteerden in de gelijkmaker. Onze voorhoede was zoals wel vaker iets te druistig. Maar gelukkig, niet veel later was daar goaltjesdief Candy die zorgde voor de verdiende gelijkmaker.

Even later kreeg Joost de bal ingespeeld op het middenveld, hier had hij twee opties. Een breedte pass op Sylvano die vrijstond aan de zijlijn of een pass over de verdediging van Duiveland. Gelukkig voor ons koos hij voor het laatste, dit resulteerde in een puntgave assist op het hoofd van Tim. Tim kopte de bal over de keeper en zorgde voor de 2-3 voorsprong. Het gerucht gaat dat Sylvano nog steeds aan de zijlijn vloekend staat te wachten tot hij de bal krijgt.

Hierna volgde nog een klein slotoffensief van Duiveland, maar keeper Olivier zorgde ervoor met een paar uitstekende reddingen dat de voorsprong behouden werd. De scheidsrechter besloot niet meer om de meultiplier toe te passen, en om exact kwart over 4 klonk het laatste fluitsignaal.

Na de wedstrijd kwam er nog een traktatie in de kleedkamer van de nestor van het elftal. Gevolgd door wat frietjes en lekkere broodjes in de kantine van Duiveland. Ook de taak om de tenues te wassen diende nog verdeeld te worden. Gelukkig stond doelpuntenmaker Tim te popelen om deze taak op zich te nemen, waarvoor namens de gehele selectie: bedankt.

Al met al een mooie voetbalmiddag en de drie punten die meegingen naar Serooskerke. Volgende week spelen we, weer, een uitwedstrijd. Ditmaal tegen SKNWK 4 in Nieuwerkerk.