Waar iedereen bang voor was, is werkelijkheid geworden. We moeten nacompetitie spelen voor lijfsbehoud. Een seizoen lang hebben we niet op de 4 laatste plaatsen gestaan, maar nu na de laatste speeldag wel. Ze zeggen dan vaak, dat je aan het eind van de rit staat op de plaats waar je hoort te staan. We spelen deze thuiswedstrijd tegen DBGC en mochten we die verslaan, dan spelen we een uitwedstrijd tegen de voetbalclub Jan van Arckel uit Ammerzoden, een plaatsje in de buurt van ’s-Hertogenbosch.
DBGC is een oude bekende van ons, de Don Bosco Grijsoord Combinatie uit Oude-Tonge zit letterlijk in hetzelfde schuitje als de VV Serooskerke. Vorig seizoen zaten we met DBGC in de 2e klasse en waar wij rechtstreeks degradeerden, wist DBGC het te redden tot de finale van de nacompetitie voor lijfsbehoud, daarin schakelden zij o.a. De Meeuwen uit, de finale was tegen MOC’17. Die verloren ze en zo degradeerden zij ook. Wij speelden daar toen een wedstrijd tegen het einde van de competitie en het was do or die. In een hectische wedstrijd, met een merkwaardige scheidsrechter, trokken wij aan het kortste eind, mede door een legendarisch eigen doelpunt van Aron. Dit hele seizoen heb ik met een schuin oog de 3e klasse I gevolgd en gezien dat DBGC het hele jaar onderin gebivakkeerd heeft, een enorm tegenvallend seizoen dus voor onze tegenstander. Bekende namen als aanvoerder Tim Macloet, die al meer dan 350 wedstrijden voor DBGC speelde, Joran Maliepaard in de spits en keeper Roy Nieuwland spelen nog steeds in het 1e elftal. Ook de topschutter van weleer Jeroen Sep heb ik meerdere keren in de opstelling gezien, onderaan de verslagen. Waar hij de afgelopen 3 seizoenen in de 2e klas kwam tot aantallen van 25, nog een keer 25 en een seizoen 19 treffers, bleef de teller dit seizoen in de 3e klas steken op 8 treffers. In de wandelgangen hoorde ik dat hij dit seizoen vaak geblesseerd of geschorst is geweest.
Wij als VV Serooskerke hebben een tik opgelopen de afgelopen weken, maar we zijn nog niet verloren, we hebben nog kans. De wedstrijd tegen VV Kapelle mag ons best hoop geven. Ik heb een ploeg gezien, behoudens de eerste 20 minuten, die ervoor ging en vele kansen heeft gecreëerd. De tegendoelpunten vielen te makkelijk, dat heeft ons genekt, maar we speelden met ons hart en als we dat tegen DBGC doen, dan moeten er een paar ballen meer invallen. Als we het beste uit onszelf halen, moet het goedkomen. Kom op Seroos!
Renco Francke.