De zon die ’s ochtends langzaam opkomt voorspelt een mooie voetbaldag. En een hele belangrijke ook. Kapelle is dan wel de grote favoriet in deze wedstrijd (4de op de ranglijst), maar de mannen van Seroos hebben iets goed te maken. Ten eerste na de 1-6 van vorige week tegen Zeelandia Middelburg, maar ook met Kapelle zelf heeft Seroos nog een appeltje te schillen (2-5 in de thuiswedstrijd). Mouwen opstropen dus vandaag.
Trainer Bart probeert zijn manschappen tijdens een uitgebreide bespreking te stimuleren door middel van een powerpoint vol percentages. Ik herinner me iets in de richting van:
“Nu hebben we 1 punt uit 3 wedstrijden (11,11%) en als we winnen hebben we 4 punten van de mogelijke 12 (33,33%). “Dat is twee keer zoveel!” concludeert Bart triomfantelijk. De jongens kijken wat schaapachtig naar het scherm. Berco vraagt zich hardop af of deze rekensom wel klopt en kijkt naar Tom. Die haalt, zoals te verwachten, zijn schouders op. We zijn blij dat Bart onze trainer is geworden en niet onze wiskundedocent.
Of de rekensommen kloppen of niet, aan de trainer zal het niet liggen. Die heeft altijd alle vertrouwen in onze groep en doet er alles aan om ons scherp te zetten. Het is fijn om dat vertrouwen te voelen. Zeker als je net met 6-1 bent afgedroogd en gemiddeld 1,08 goals per wedstrijd maakt. Ik weet trouwens niet zeker of deze zelf uitgerekende statistiek klopt. Ik zal het navragen bij de trainer. Alle gekheid op een stokje. Het is tijd om over voetbal te praten.
Seroos begint met de volgende opstelling:
Alex, Bjarne
Lars, Sinkie, Kaj, Levi
Wessel, Ruben, Jeffrey, Robbie
Op de bank nemen Oktaj, Thomas, Django, Jordy en Ruud plaats.
De eerste helft is er een waar niet lang over zal worden nagesproken. Opvallend is dat Kapelle de eerste twintig minuten iets georganiseerder overkomt, maar echt grote kansen worden niet gecreëerd. De captain op linksback laat het Kapelse publiek nog het meest genieten. Hij zet zijn mannen neer en laat zien hoe je op een rustige manier ruimtes kunt creëren en bespelen. We krijgen de druk er niet goed op. Dit lukt na afloop van het eerste halfuur iets beter. In de 35- en 36ste minuut zet Seroos Kapelle echt vast. Er volgen mogelijkheden voor Bjarne en Alex die beiden tot corner worden verwerkt. Een goed teken. Seroos zit er nu lekker in.
Na de thee wordt de strijd hervat. Serooskerke oogt zeer fris. Duels worden overal op het veld uitgevochten en vaak gewonnen. Al in de 48ste minuut kan de eerste grote kans worden genoteerd. Alex gaat op snelheid langs zijn directe tegenstander en wordt neergehaald (een 100% gele kaart als je het mij vraagt). De scheidsrechter besluit echter voor een overtreding te fluiten die (blijkbaar) al eerder werd gemaakt en laat het plakje kaas, dat hij eerder al wel zeer verrassend aan Wessel toonde, deze keer in zijn borstzak zitten. Diezelfde Wessel neemt de vrije trap. Een strakke voorzet vliegt langs vriend en vijand voorlangs. Uit frustratie springt Wessel een soort pirouette. Niet veel later, in de 56de minuut is een vergelijkbare vrije trap wel haalbaar. Bjarne neemt aan, maar raakt de bal bij het schieten verkeerd. We scoren nog niet, maar komen wel dichterbij…
De druk wordt groter. Seroos gelooft erin. In de 60ste minuut krijgt Jordy Sinke een enorme één op één kans als een vallende bal verkeerd wordt ingeschat door de laatste man van de rood-witten. Sinkie (of moeten we tegenwoordig “Sikkie” zeggen?) gebruikt zijn brede schouders goed en kan aanleggen voor een volley. De keeper redt knap.
Zolang we niet scoren blijft de voetbalwet gelden. De Seroos supporters op de tribune zijn er nog niet gerust op. Te vaak hebben ze een sterk Stroskerke gezien dat na 90 minuten toch met lege handen vertrok.
Het lijkt ook vandaag mis te gaan als Kapelle in de 68ste minuut een enorme kans op de 1-0 krijgt. Gelukkig heeft Niels gerekend op de vlugge rechtsbuiten die uit de rug van Wessel is gekropen. Met één hand is hij vlug bij de grond en weet te voorkomen dat de bal onder hem door, in het goal verdwijnt. Na afloop van de wedstrijd is onze Dielekoker zelf ook verbaasd over zijn katachtige reflex.
We zitten intussen in de laatste 15 officiële speelminuten van de wedstrijd. Na de kans van Kapelle heeft Serooskerke de touwtjes weer in handen genomen. Lars neemt een corner. De bal wordt weggebokst door de doelman en beland via een verdediger bij de afwachtende Alex. Vakantieganger Jobse heeft een prachtig plan, maar maait bij de uitvoering grandioos over de bal heen. Een luid en teleurgesteld “ahhh” klinkt uit de kelen van de meegereisde supporters. Gelukkig kan Alex zijn verprutste bal zelf oppakken en heeft hij een nieuwe move in petto: een puntgave voorzet met zijn chocoladebeen. De bal komt recht voor de voeten van Sink, die technisch hoogstaand raak prikt. Yes! We staan voor! Nu nog volhouden…
Kapelle wil wel, maar het lukt niet. Serooskerke is vandaag gewoonweg te sterk. Een deel van de jongens op het veld stijgt in het laatste deel van de wedstrijd boven zichzelf uit. Duels worden op een volwassen manier gewonnen en slimmigheidjes zorgen voor tijdwinst. Bolus wordt eenmalig uitgespeeld op de achterlijn, waardoor Kapelle nog één goede kans krijgt, maar daar blijft het bij. Verder houden we het dicht.
Schaik, die een paar minuten geleden nog een bal strak in de voeten van toeschouwer Piet Jobse passte, denkt in de 94ste minuut de beslissingstreffer te maken als een goed schot van Jobse Junior wordt gekeerd door de sterk spelende keeper. Schaikebolus loopt de rebound binnen, maar kijkt tot ieders verbazing naar een vlaggende grensrechter. Hoe die het in zijn hoofd haalt om hier te vlaggen is nog steeds een groot raadsel. Achteraf kijken we dit moment terug via de video en zien we dat niet alleen twee verdedigers van Kapelle, maar zelfs de ingevallen Okkie nog anderhalve meter voor Jordi staan op het moment dat de bal van Alex’ voet verdwijnt. Helaas laat de scheidsrechter zich piepelen.
De leidsman fluit af. 0-1 winst bij Kapelle. Heerlijk!
“3 bonuspunten.” zegt Robbie tevreden als we in de auto terug naar Seroos zitten. “Niks bonuspunten, we moeten altijd voor de winst gaan.” reageert een felle Han. Tom lijkt stoïcijns voor zich uit en haalt zijn schouders op.
We gaan met een tevreden gevoel de Carnavalsvakantie in. Twee zaterdagen vrij. Hopelijk heeft trainer Bart hierdoor genoeg tijd om op rekenles te gaan, kan Sinkies Sikkie groeien en zet Alex zijn rechterbeen op scherp. Tot dan!
“De razende” Frans van Pagee was er afgelopen zaterdag bij en maakte een reportage, met na afloop een interview met Bart en Wessel. Deze is te zien op zijn Facebookpagina.
