Na een goede voorbereiding mocht Serooskerke 1 weer aantreden in de derde klasse. We trapten het seizoen af met een uitwedstrijd bij RCS. Iets later dan gepland, om kwart over drie, klonk het eerste fluitsignaal.

Seroos startte met Tygo terug onder de lat. Met beide backs Robbie (lies) en Wessel (knie) langdurig geblesseerd, had Bart wat te puzzelen. Jordi Schaikenbolus en Sil mochten het op de flanken proberen, met Levi en Ruben centraal achterin. Het harde werk van Peter Gideonse deze zomer betaalde zich uit in een basisplaats als box-to-boxmiddenvelder. Samen met Alex, Kaj en Sinke vormde hij het middenveld. Voorin stond Sam, met daarnaast eindelijk weer een fitte Aron op zijn vertrouwde plek in de spits.

Seroos begon sterk en had, ondanks wat kansen over en weer, de overhand. In de dertiende minuut betaalde dat zich uit. Na een gruwelijke opening van Sil naar de andere kant van het veld nam Peter de bal goed aan en legde hem met gevoel bij de tweede paal. Daar had Berko zich slim vrijgelopen, waardoor hij gemakkelijk kon binnenkoppen: 0–1 Aron Wattel, terug van weggeweest!

Sam, die een sterke eerste helft speelde, leek even later na opnieuw een goede aanval de bal in het lege doel te werken. Een RCS-verdediger besloot op de doellijn echter even de functie van keeper op zich te nemen. Hands, rood en vervroegd douchen. Ruben bleef vanaf elf meter ijskoud en schoot feilloos in de hoek: 0–2.

Seroos probeerde nog twee penalty’s te versieren. Alex nam het voortouw met een schwalbe in de zestien. En als Alex vervolgens niet protesteert bij de scheidsrechter, weet je eigenlijk al genoeg. Een terechte gele prent. Die had Peter even later overigens ook mogen krijgen voor zijn prachtige duik na een Lamine Yamal-achtige solo door de zestien. Beide pogingen mochten niet baten en in plaats van 0-3 werd het uit een corner zelfs 1-2 en deed RCS wat terug.

Dan de pechvogel van de dag: Sil. Vroeg in de wedstrijd verzorgde hij nog de heerlijke voorassist bij de openingstreffer, maar voor zijn allereerste overtreding had hij ook meteen geel te pakken. Vlak voor rust klonk net over de middenlijn opnieuw het fluitsignaal, gevolgd door zijn tweede gele kaart. Twee lichte overtredingen, voor zover die tweede überhaupt een overtreding te noemen was, betekenden einde wedstrijd. Zo gingen we met een 1–2-voorsprong en tien tegen tien de rust in.

In de tweede helft zorgde Seroos gelukkig snel weer voor wat lucht. Sinke legde een corner perfect zoals in de bespreking besproken redelijk strak op het hoofd van Ruben, die zijn tweede van de middag binnenkopte: 1–3.

Daarna begon de masterclass van Levi. Hij speelde een wereldse tweede helft en strooide met loepzuivere passes en afentoe een flink gestrekt been op de bal. Levi sloeg vaak het middenveld over met een mooie bal, maar Sam en Oktaj hadden teveel tijd voor de goal en dat kan je die jongens beter niet geven, want dan gaan ze d’r juist niet in.

De reden dat Levi vaak het middenveld moest overslaan kwam trouwens doordat Kaj Cevaal een kwartier langs de kant moest staan. Er ontstond  wat onduidelijkheid over het teken waarmee hij het veld weer in mocht na een blessure. Kaj meende het gezien te hebben, de scheidsrechter dacht daar anders over. 

Het begon zo langzaam de wedstrijd van de scheidsrechter te worden. De gele kaarten vlogen in het rond en ook rood was inmiddels twee keer uit het borstzakje gekomen. Natuurlijk kan Lars dan niet ontbreken met zijn wekelijkse plakje kaas, ditmaal voor het onnodig wegtrappen van de bal. We zijn benieuwd waar die volgende week voor bestraft word.

Met 1–3 leek de wedstrijd in het slot, maar Seroos vertikte het om de goede ballen van Levi zoals gezegd om te toveren tot goals en dan ligt zo’n 2-3 op de loer. Zeker toen Alex Jobse aan een solo begon over het hele veld. Helaas wel de verkeerde kant op. Tygo werd opgezadeld met de bal en rostte deze vervolgens over de zijlijn. Uit de daaropvolgende ingooi maakte RCS met een mooie volley de 2–3.

Gelukkig bleef het daarbij. Drie punten mee naar Seroos en twee goals voor Ruben. Dat laatste doet denken aan ons kampioensjaar van een paar jaar terug. Als hij ook maar in de buurt komt van zijn niveau van toen, kunnen we nog een mooi seizoen tegemoetgaan. De platte kar hoeft nog niet driect uit de schuur, maar we zijn wel ff lekker begonnen dit seizoen!

Tot volgende week, thuis tegen De Meeuwen! 
 
De gebruikte foto komt uit het fotoverslag van RCS.